talepler

İşçi kadınlara sorduk: yasalar bir gün bile bizim elimizde olsa ne yapardık?

Fabrikada makineye doğru yürürken ‘Bir günlüğüne yasalar biz kadınların elinde olsaydı ne yapardık?’ sorusu kafama takıldı. Öğlen paydosunda arkadaşlarıma bu soruyu yönelttim...

Virüs değil bizi bu düzeniniz öldürür!

‘Hayatımızı dört duvar arasına sığdıracak kadar küçültmelerine izin vermeyeceğiz! Biliyoruz çünkü, hayat o duvarlarından ardında, yan yana yürünecek yollarda...’

Salgına karşı sözde değil gerçek önlemler alınsın

Bizler istiyoruz ki; gerçek anlamda önlemler alınsın, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs fırsata dönüştürülüp rantçıların cepleri doldurulmasın.

Taleplerimiz ortada, kadınlara kulak verin!

Her gün yeni bir kız kardeşimizi kaybederken, hiçbirimiz yaşama güvenle ve umutla bakamazken, ülkeyi yönetenlerin adım atması gerekiyor.

GÜNÜN SORUSU: Kadınlar ne istiyor?

Kadınlara sorduk, ‘8 Mart yaklaşıyor. Kadınlar ne istiyor’ diye... Kadınlar taleplerini tek tek sıraladı. Taleplerinin hiçbiri imkansız değil, siz ne istiyorsunuz peki?

Banvit’teki kadın işçiler: İnsanca yaşamak insanca çalışmak için 1 Mayıs’a

Banvit’te çalışan kadın işçiler, iş yerinde baskı yaşıyor, evde çalışmaya devam ediyor, kreş ücretlerinden yakınıyor. Kadınlar bu sorunlarının çözülmesi talebiyle 1 Mayıs’a çağrı yapıyor.

LCW işçisi kadınlar dertli: Kreş yok, taciz çok

Kadın işçiler yaşadıkları sorunları ve taleplerini dile getirmeye devam ediyor. LCW çalışanı kadınlar işyerlerinde yaşadıkları tacizi anlatıyor. Bir büyük dertleri daha var: Kreş.

Fokker Elmo işçileri bitmeyen sorunlarına karşı alanlara çıkıyor

Kadın işçilerin sorunları ortak, talepleri aynı. Fokker Elmo işçileri de hiç bitmeyen sorunlarını anlattı Ekmek ve Gül’e. 1 Mayıs’ta en önemli talepleri de kıdem ve evlilik tazminatına dokunulmaması.

Mesaide değil 1 Mayıs’ta buluşalım

Metal işçisi bir kadın yazdığı mektupla özetliyor 1 Mayıs’a giderken talebini: İnsanca yaşam, insanca ücret ve yaşam güvencesi olan kıdem tazminatına dokunulmaması.

GÜNÜN GÖRSELİ: Park, ekmek, dondurma

Önümüz 1 Mayıs. Taleplerimizle alanlarda olacağız. E haliyle çocuklar da talepleriyle alanlarda olacak. Günün görseli onlardan gelsin. :)