Ayrılmak istediği erkek tarafından vurulan Buse yaşam mücadelesi veriyor
Ayrılmak istediği erkek tarafından iş çıkışı silahla vurulan 22 yaşındaki Buse Güler yaşam mücadelesi veriyor. Buse’nin annesi Arzu Güler ise ‘Daha önce de şikayette bulunduk bir şey yapılmadı’ dedi.

Gaziosmanpaşa’da iş yerinden çıktığı barışma isteğini kabul etmediği ayrıldığı erkek tarafından yolu kesilerek silahla vurulan 22 yaşındaki Buse Güler, ağır yaralandı. Çevredekilerin yardımıyla hastaneye kaldırılan genç kadının durumu ağır.

DHA’dan Cemil Özdemir ve Murat Solak’ın haberine göre, dün 22.20’de Küçükköy’de işyerinden çıkan Buse Güler, çalıştığı marketten çıktığı sırada market önünde bekleyen ayrıldığı erkek Cemal Albayrak tarafından yolu kesildi. Albayrak yanında bulunan silahla Güler’e 4 kez ateş etti. Güler, vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden kurşunlarla ağır yaralanırken, zanlı hızla olay yerinden uzaklaştı. Olayı görenler, ağır yaralanan Güler’i yoldan çevirdikleri taksiyle yakınlarda bulunan özel bir hastaneye götürdü.

DAHA ÖNCE DE HAKKINDA ŞİKAYETTE BULUNMUŞTUK
Anne Arzu Güler “Lise dönemlerinde tanıştılar. Kızımın arkadaşının dayısıydı. Beraber oturup kalkıyorlardı. Arkadaşlık yapıyorlardı. Sonra hoşlanmaya başlayınca baskı kurmaya başladı. ‘Evleneceksin benimle’, ‘Seni kaçırırım’ gibi şeyler söylüyordu. Bir defa kaçırmaya yeltendi. Kızım bizi haberdar etti, bir şekilde ikna edip kızımı geri aldık. Şikayette de bulunduk ama hiçbir şey yapılmadı. İlk zamanlar ‘Kendimi öldürürüm’ diye kızıma baskı yaparak yanında tutmaya çalışıyordu. Kızım işten çıktığında arkasından gidip kızıma silahla ateş ederek yaraladı. Daha önce hakkında suç duyurunda bulunduk. Kızımı 3 gün boyunca takip etti. İşten çıktığında tek kaldığı sırada silahla yaralıyor. Bir gün önce kızımın çalıştığı markete gittim. Beraber alışveriş yaptık. Oradan birlikte döndüğümüz için o gün müdahale edemedi. Ertesi gün tek yakalamış, yapacağını yaptı. Kızımın durumu kritik. Makinelerle yaşıyor. O kadar ileriye gittiyse, benim kızımı gelip evinde de vurabilir. Kızımın illa dışarı çıkması şart değil ki. Kızım bu kişiden kötü alışkanlıkları olduğu için uzak durmaya çalıştı” dedi.

‘BASKI VE TEHDİTLE ARKADAŞLIK YAPMAK İSTEMİŞ’
Baba Ali Güler ise “Kızımın arkadaşlık yaptığı kişi, arkadaşlığını bitirdikten sonra kızımın iş yerinin önünde bekleyip kızım çıktıktan sonra, 4 el ateş ederek yaraladı. Bu kabul edilir bir şey değil. Baskı ve tehditle arkadaşlık yapmak istemiş” diye konuştu.

‘KANLAR İÇİNDE YERDE YATTIĞINI GÖRDÜM’
Buse Güler’in iş arkadaşı Mustafa Doğanay da “Buse’den birkaç dakika önce işten çıktım. Evime doğru giderken, silah sesleri duydum. Silah sesinin geldiği yere doğru koştum. Buse’nin kanlar içinde yerde yattığını gördüm. Yoldan geçen araçlara el uzattım. Bir kadın geldi. Taksinin önüne geçti. Taksiciyi durdurdu. Taksiciyle birlikte yakınlarda bulunan özel bir hastaneye götürdük” şeklinde konuştu.
Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri saldırganı yakalamak için çalışma başlattı.

İlgili haberler
Kocaeli’de kadınlar, kadına yönelik şiddetle mücad...

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği çocuk istismarından, 6284 sayılı Yasa’ya, İstanbul Sözl...

Sağlık çalışanı kadınlar kadına yönelik şiddeti ko...

Eyüpsultan Devlet Hastanesinde sağlık çalışanı kadınlar, Avukat Songül Beydilli’nin katılımıyla kadı...

GÜNÜN DİKKATİ: ‘Corona’dan korunmak için eve kapan...

Koronavirüs sonrası Çin’de aile içi şiddet üç kat artarken, ABD’de de şiddet uygulayan kişiler, salg...