Emel Korkmaz: Alişim’in düşleri, gençlerin geleceği için koşuyorum
Gezi direnişinde Eskişehir’de dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, oğlunun bıraktığı yerden gençlerin düşlerinin gerçekleşmesi için İstanbul Maratonu'nda koşacak.

İstanbul Maratonu ‘Çocuklar İçin Koş’ teması ile yarın gerçekleşecek. Ali İsmail Korkmaz anısına kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak sağlamak için çalışan Adım Adım Platformuna dahil oldu. Ali İsmail’in annesi Emel Korkmaz da Adım Adım Platformu üzerinden ALİKEV yararına bağış toplamak üzere maratona hazırlandı. “Burs alan öğrencilerin her biriyle tek tek tanıştım, ellerini tutup gözlerindeki parıltıda Ali İsmail’i gördüm. Her biri aydınlık yüzlü, geleceğe umutla bakan gençler. Umudu büyütmek, daha çok gence omuz vermek, daha nice öğrenciye burs imkanı sağlamak için İstanbul Maratonu’nda koşuyorum” diyen Emel Korkmaz, tüm duyarlı insanları vakfa destek olmaya çağırdı.

EVDE OTURMAK ONA HAKSIZLIK OLURDU
Ali İsmail’in eğitmen olmayı, okumayı çok istediğini söyleyen Anne Korkmaz, Ali İsmail’in hayalini gerçekleştirmek istedi. “Alişim’i çok erken yaşta aramızdan aldılar. Doğaya, çevreye, insanlara, hayvanlara sevgisi olan bir çocuktu. Henüz 17 yaşındayken, ‘Toplum İçin Gençlik’ isimli bir hareket başlattı ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yaptı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra Huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkanları kısıtlı olan köy okullarına kitap kıyafet desteği yapma gibi birçok etkinlik gerçekleştirdiler. Bunlar yaptığı şeylerden bazılarıydı” diyerek Ali İsmail’i anlattı. “Alişim’i kaybettikten sonra gözyaşı döküp evde oturmanın ona haksızlık olacağını düşünerek bu vakfı kurduk” diye konuştu.

DAHA ÇOK ÇOCUĞA DOKUNMAK İSTİYORUZ
Korkmaz geçen sene Adım Adım Platformu ile 50 öğrenciye burs vermek için maratonda koşmuş. “Bu sene de bu öğrenci sayısını çoğaltmak için koşmaya karar verdim. Alişim’in düşleri, gençlerin geleceği için koşuyorum. Bu sene de 110 çocuğumuza burs vereceğiz. Bunu da koşarak, bağışlarla, desteklerle yapmak istiyoruz. Her sene bu sayıyı artırmak istiyoruz. Daha çok çocuğumuza dokunmak, daha çok çocuğumuza umut olmak, eğitimlerine destek vermek için böyle bir şey yapıyoruz.”
Çocukların okuması için destekte bulunmak isteyen çok insanın olduğunu belirten Anne Korkmaz son olarak şunları söyledi: “Çocukların okuması için bağış yapmalarını istiyorum. Maratonda koşabilecek insanların yanımda olmalarını istiyorum.”

İlgili haberler
'Biz anneyiz, adaletin peşindeyiz'

Gezi direnişinde öldürülen Ali İsmail Korkmaz ve Ahmet Atakan'ın annesi açlık grevinde olan akademis...

GÜNÜN KOŞUSU: ALİKEV için koşuyorum

Pazar günü yapılacak İstanbul Maratonunda koşmak için herkesin bir nedeni var. Gezi direnişinde öldü...

‘Devlet görevini yapsaydı Yiğitcan yaşıyor olurdu’

Yiğitcan'ın annesi Neriman Türkoğlu artık adalet istiyor: “Ölüm onun için kurtuluştur. Ölmesin, müeb...