Kuşadası Kadın Platformu şiddet ve tacize karşı eylem yaptı
Aydın’ın Kuşadası ilçesinde bir araya gelen kadın platformu üyeleri, kadına yönelik şiddet ve tacize karşı ortak eylem yaptı.

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde bir araya gelen kadın platformu üyesi kadınlar, kadına yönelik şiddet ve tacize karşı ortak eylem yaptı. Kaya Şavkay Meydanı’nda bir araya gelen Kuşadası Kadın Platformu adına basın açıklaması yapan Orkide Erdem, ilçede banka müdürü Pelin Yarmacı’nın işe giderken saldırıya uğradığını, kadının kendini taciz eden kişiye direndiğini hatırlattı. Daha önce 13 benzer suçtan kaydı bulunan saldırganın yakalandığını söyleyen Erdem, “Kuşadası Kadın Platformu olarak saldırıya uğrayan Pelin Yarmacı’nın yanındayız, susmayıp cesaretle direndiği için kendisini kutluyoruz.” dedi.  

Pelin Yarmacı ise çevrede taciz olayını gören kişi veya kişiler bulunmasına rağmen kimsenin yardım etmemesinden üzüntü duyduğunu vurguladı. Olaya ilişkin Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) üzerinden TBMM ve İçişleri Bakanlığına şikayetlerde bulunduğuna dikkati çeken Yarmacı, “Kadınlara yönelik şiddetin son bulması, gerekli yasal adımların atılması yönünde çağrıda bulundum. Bu adam tarafından tacize uğrayan kadınlar olduğunu öğrendim. Bu kadınlar, beni arayarak korktuklarından dolayı şikayette bulunmadıklarını söyledi. Bana destek vererek kendilerinin de şikayetçi olacağını ifade ettiler.” açıklamasında bulundu.


İlgili haberler
Ankara Kadın Platformu: Kadınları değil failleri s...

Rosa Kadın Derneği, TJA ve HDP üyelerine dönük gözaltı ve tutuklamalara tepki gösteren Ankara Kadın...

Ölümle tehdit edilen kadına bir de emniyette azar!

Adana’da yaşayan Şeyma K., Kenan K. adlı erkek tarafından ölümle tehdit ediliyor. Polise başvuran an...

Manisa’da kadınlar: Gülnur Kocabaş için sessiz kal...

Manisa’da kadınlar, öldürülen Gülnur Kocabaş için basın açıklaması yaparak kadın cinayetlerine karşı...