‘Şule Çet’in intihar eğilimi yoktu’
‘İntihar etti’ denilen ama cinsel saldırıya uğrayarak öldürüldüğü ortaya çıkan Şule Çet cinayetinde yeni bir rapor hazırlandı. Bu raporda da Şule’nin intihar eğilimi olmadığı ortaya çıktı.

29 Mayıs 2018’de Ankara’da bir plazanın 20. katından atılarak öldürüldüğü belirtilen üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Şule Çet’le hazırlanan raporda önemli verilere ulaşıldı.

Şule Çet’in telefon ve bilgisayarından alınan imaj örneklerinde yapılan incelemeler sonucu 200 sayfalık rapor hazırlandı.

Milliyet’ten Paşa Alyurt’un haberine göre raporda, Çet’in bilgisayarındaki web geçmişi ile silinen web geçmişlerinde yapılan aramalarda, ‘intihar ve intihara özendirici’ herhangi bir belge ve bulguya rastlanmadığı belirtildi.

Çet’in avukatı Umur Yıldırım, Olay Yeri İnceleme’ye ait fotoğraflarda Şule’nin el çantasının koptuğunun görüldüğünü söyledi.

Yıldırım, “Şule’nin daha önce ev arkadaşına olay günü gönderdiği mesajlarla birlikte değerlendirildiğinde, el çantasının kopması onun, o gece oradan çıkmak istediği ihtimalini doğuran en büyük delil. Bu durum tanık ifadesiyle ofisin sahibi tarafından da doğrulandı” diye konuştu.

Çet’in intihar ettiği iddialarına başından beri karşı çıkan ailesi ve arkadaşları, Şule’nin cinayete kurban gittiğinin kesin olduğunu ve cinayetin sorumlularının yargılanmasını istediklerini söylüyorlar. Rapor da Çet ailesinin ve Şule’nin arkadaşlarının açıklamalarını doğruluyor.

Ekmek ve Gül’e konuşan Şule Çet’in ağabeyi ve yengesi Şule’nin intihar eğiliminde olmadığını, intihar etmediğini, öldürüldüğünü ve suçluların yargılanmasını istediklerini belirtmişlerdi.

TIRNAKLARINDA ŞÜPHELİYE AİT DOKULAR BULUNMUŞTU
Daha önce de Adli Tıp Raporunda Şule Çet’in boğuşmaya maruz kaldığı belirlenmiş ve tırnak altında iki erkeğe ait doku örnekleri bulunmuştu. Dokulardan birinin ‘o an odada değildim’ diyen Berk Akand’a ait olduğu belirlenmişti. Rapor, Şule Çet’in ölümünde iki kişinin rolü olduğu iddiasını güçlendirmişti. Rapor ayrıca Şule Çet’in Berk Akand tarafından cinsel saldırıya uğradığını ortaya çıkarmıştı.
Şule Çet cinayetiyle ilgili Çet’in patronu Çağatay Aksu ve arkadaşı Berk Akand “Cinsel amaçlı cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, nitelikli cinsel saldırı” suçlarından tutuklu yargılanıyorlar.

İlgili haberler
GÜNÜN KAMPANYASI: Üniversiteliler Şule Çet için ad...

ODTÜ Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Topluluğu “Şule Çet İçin Adalet” diyerek ülke genelinde imza kam...

Şule Çet’in ailesi: İdam ya da hadım değil, adalet...

İntihar etti denilen, cinsel saldırıya uğrayarak öldürüldüğü açığa çıkan Şule Çet’in ağabeyi ve yeng...

Şule Çet’in tırnaklarında şüphelilere ait dokulara...

Bir plazanın 20. katından şüpheli şekide düşerek hayatını kaybeden Şule Çet’in tırnakların iki erkek...