Savaşın bize bir faydası yok
Daha önce Erdoğan’ı savunanlar şimdi ‘bu savaş çok yanlış bizi ateşe atıyor’ diyorlar. Çünkü savaştan, işsizlikten, pahalılıktan korkuyorlar.

Merhaba...

Bu son şehit haberlerinden sonra fabrikamızda yoğun tartışmalar yaşandı. Özellikle öğle yemeğinde bu konular hararetli bir biçimde tartışıldı. Yalnız benim dikkatimi çeken AKP’lilerin bile bu şehit haberlerinden sonra rahatsız oldukları, “Başka topraklarda ne işimiz var” demeleri. Yani bu arkadaşlar AKP’yi eskisi gibi savunmamakla birlikte yine de “Olumlu yaptığı işler var Erdoğan’ın” diyorlardı. Ama şimdi “Bu savaş çok yanlış bizi ateşe atıyor” diyorlar.

Ayrıca savaştan sonra birçok şeyin fiyatının yükselmesinden korkuyorlar, işlerin azalacağından işsiz kalacaklarından çekiniyorlar. Çünkü herkes biliyor ki Tayyip Erdoğan zamlardan şikayet eden halka “Siz bir merminin fiyatı nedir, biliyor musunuz” diye sitem etmişti. Bu yüzden insanlar savaşa, özellikle de bir başka devletin topraklarında bulunmaya sıcak bakmıyor, bunu doğru bulmuyor. Devlete, ülkeye zarar vereceğini düşünüyorlar.

Bizim fabrikada tartışmalar böyle sürüp gidiyor. Ama şunu anladım ki savaşın bize bir faydası yok zararı var. Maaşlarımız artmıyor, aldığımız eşyaların, ürünlerin fiyatı artıyor.İlgili haberler
Kadınlar ‘Savaş değil barış; ölüm değil yaşam’ diy...

‘Barış Pınarı Harekatı’ olarak adlandırılan operasyona kadınlardan yükselen ses ‘Savaş değil, barış;...

GÜNÜN ÇAĞRISI: Savaş iyi bir şey değil yapmayın, e...

Barış için gittikleri 10 Ekim Ankara mitinginde IŞİD saldırısı sonucu çocuklarını kaybeden anneler b...

Dört koldan savaş kışkırtıcılığı işçi kadınları ik...

Sonuçta toplar, tüfekler, ağır silahlar olunca üstüne bir de ölümler gelince, metal işçisi kadınlar...