GÜNÜN ÇAĞRISI: 8 Mart’ta Cumartesi ile çalmaya ne dersiniz?
İzmirli müzik grubu Cumartesi, 8 Mart’ta beraber çalmak isteyen müzisyen kadınlar arıyor. Cumartesi’ye katılmak, 8 Mart’ta birlikte şarkılar söylemek ister misin?

2017’de kurulan ve 16 Nisan 2017’deki başkanlık referandumu öncesinde pazar yerlerini gezerek “Hayırdır Aysun” parçalarını çalmalarıyla İzmir’de tanınmaya başlayan Cumartesi, 8 Mart 2018 Dünya Emekçi Kadınlar Günü için bir proje ortaya koyuyor. Cumartesi, kendileriyle çalmak isteyecek, her beceri seviyesinden enstrüman çalan ve İzmir’de yaşayan trans ve natrans kadın müzisyenlere çağrıda bulunuyor.
Başvurular geldikçe toplantılar yapmaya başlayan Cumartesi grubu, bir yandan yeni başvurularla görüşmelere ve projeye eklemlemeye devam ederken, bir yandan önümüzdeki haftadan itibaren uyum süreci provalarına şimdiden başlayacak.
“Heykel Gözaltında”, “Cumartesi”, “Bay Kapital” gibi kendi bestelerini üretmeye başlayan Cumartesi grubu, 8 Mart 2018 projesinin yanı sıra toplumsal ve bireysel hikayeler anlatacakları beste çalışmalarına da devam edecek. 

Cumartesi’ye Facebook’tan, Instagram’dan ya da [email protected]’dan ulaşabilirsiniz.İlgili haberler
GÜNÜN ÇAĞRISI: Şirin Tekeli Araştırma Ödülü

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Merkezi (SU Gender) Şirin Tekeli adına...

GÜNÜN ÇAĞRISI: ‘Sen de bize katıl’

DEÜ Ekmek ve Gül Kadın Çalışmaları Topluluğunun bir çağrısı var: Şiddete, tacize, istismara dur de,...

GÜNÜN FOTOĞRAFI: Real AVM işçisi bir anneden

Bir işçi kadının kendinin ve çocuklarının hakkı olan için mücadele etmesinden başka değerli ne olabi...