Hindistan’da bir kadına beşinci kez asit saldırısı
Her yıl yüzlerce kadının asit saldırısına uğradığı Hindistan’da daha önce 4 kez aynı kadına asitle saldıran zanlılar kefaletle serbest kaldı ve kadına 5. kez saldırdı. Hem de polis korumasına rağmen.

Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletinde, daha önce dört kere asit saldırısına maruz kalan ve bir kez de toplu tecavüze uğrayan bir kadına, beşinci kez asit saldırısı gerçekleştirildi. Hem de polisin koruması altındayken bu saldırıya maruz kaldı. Polis, kadının bir el tulumbasından su alırken saldırıya uğradığını açıkladı.
35 yaşındaki kadın, daha önceki saldırılar nedeniyle 24 saat polis korumasıyla yaşıyordu. Saldırının polis korumasına rağmen gerçekleştirilebilmesi ülkede büyük tepkiye neden oldu.

4 ASİTLİ SALDIRI VE TECAVÜZDEN SONRA SERBEST BIRAKILDILAR
Kadının yaşadığı önceki saldırılar, bir mülkle ilgili uyuşmazlığın ardından gerçekleştirilmişti.
Kadına ilk saldırı 2008 yılında iki adam tarafından gerçekleştirildi. Bu kişilerin kadına tecavüz de ettiği belirtildi. Aynı iki kişi 2012 ve 2013’te de, kendilerine karşı açtığı davayı düşürmesi için kadına yeniden asit atarak saldırdı.
Kadın son olarak Mart ayında, yanında kızıyla trende yolculuk yaparken saldırıya uğradı. Bu saldırıda kadın, asit içmeye zorlandı. Nisan ayında kefaletle serbest bırakılan iki saldırgan tutuksuz yargılanıyor.
Hindistan’da resmi rakamlara göre her yıl yüzlerce kadın asit saldırılarını maruz kalıyor. Gerçek rakamların ise daha fazla olduğu biliniyor.Kaynak: BBC

İlgili haberler
GÜNÜN DANSI: Asit saldırısına uğrayan Sapna dansı...

Evlenmek istemediği erkek tarafından asit saldırısına uğrayan Sapna hayallerinden ve dansından vazge...

GÜNÜN BİLGİSİ: Cafe Sheroes Hangout

Kadın kahramanlar anlamına gelen Sheroes, Hindistan’da asit saldırısına uğrayan kadınlar için harika...

‘Hamileler sevişmeyi düşünmekten kaçınmalı!’

Kadınların hamilelikleri sırasında proteinsizlik yüzünden yaşamını yitirdiği Hindistan’da hükümet, k...