maden ocağı

Malatya Çığlık’ta köylüler maden istemiyor

Çığlık köyünde Aybeks Mineral Madencilik firmasına, bölgede demir ve feldspat madeni çıkarması için ruhsat verilmesine kadınlar karşı çıktı.

Hakkını alamayan işçiyle birlikte direnen bir mühendis

Ermenek’teki madenci direnişinde tek kadın direnişçi olan maden mühendisi Emel Tunçdemir, hakkını alamayan direnişçilerle birlikte direnmeye devam edeceğini söylüyor.

Maden işçisinin eşi: Parmağımdaki alyansı bir yağa, bir çaya, bir tuza verdim

13 aydır maaşlarını alamayan Ermenek maden işçileri ve aileleri basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada bir maden işçisinin eşi, ‘Parmağımdaki alyansı bir yağa, bir çaya, bir tuza verdim’ dedi.

Kirazlıyaylalı Hatice Güler: Asın beni, ama asacak ağaç bırakmadınız

Kirazlıyayla köyü kadınları: ‘Birkaç kişi bir araya geldik diye gözaltına alsalar, traktöre iki kişi bindi diye uyduruk para cezaları da kesseler, köyümüzü korumaktan vazgeçmeyeceğiz’

Silikozis hastası madencilerin eşleri: Biz mücadele etmezsek nice gençlerin başı yanacak

Aydın’ın Çine ilçesindeki maden tesislerine uzun yıllarını veren işçiler slikozis hastalığının pençesinde kıvranırken kapı önüne kondu. Evin bütün yükü ise eşlerin sırtına bindi.

Çalın davulları, madene karşı!

Çanakkale Kurşunlu köyünde kadınlar ÇED toplantısına izin vermedi. Köylerine maden ocağı yapılmak istenmesine karşı kadınlar toplantıyı davullarla protesto etti.