tbmm

CHP'den kadınların kendi soyadını kullanabilmesi için kanun teklifi

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç kadınların evlendikten sonra soyadlarını tek başına kullanabilmeleri ve kütük kayıtlarını değiştirmemeleri üzerine Meclise kanun teklifi verdi.

Okullarda bir öğün yemek Meclis gündeminde: Açlıktan bayılan çocukların olması utanç verici

CHP İstanbul Milletvekili Av. Turan Aydoğan ilgili bakanlıklara beslenemeyen okul çağındaki çocukları sordu. Aydoğan Ekmek ve Gül’ün okullarda ücretsiz yemek kampanyasına da dikkat çekti.

HDP’li vekillerden Garibe Gezer ve Aysel Tuğluk için Mecliste eylem

Adalet Bakanlığı bütçesi görüşmelerinde Garibe Gezer ve Aysel Tuğluk’un fotoğraflarını taşıyan HDP'li vekiller, 'Cezaevinde olan her ölümden iktidar sorumludur' dedi.

EŞİK’ten Meclis’e: Kadın cinayetlerinin nasıl önleneceğini tartışın

TBMM İzleme Grubu raporunu yayınlayan EŞİK Meclis’in cinsiyet eşitliğinde sınıfta kaldığı vurgulayarak, ‘Derhal özel bir oturum düzenleyin; kadın cinayetlerinin nasıl önleneceğini tartışın!’ dedi.

EŞİK’ten çağrı: İstanbul Sözleşmesi’ni uygula, #MeclisGöreve

Eşitlik İçin Kadın Platformu, İstanbul Sözleşmesinin tartışmaya açılmasına karşı; Sözleşmenin uygulanması, denetlenmesi ve işlevini yerine getirmesi için Meclis’i göreve çağırdı.

Kadınlar Meclisin açılacağı 1 Ekim’de sokakta

İktidarın İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmek istemesine karşı aylardır mücadele eden kadınlar Meclisin açılacağı 1 Ekim Perşembe günü ‘Haklarımız pazarlık konusu değil’ diyerek sokaklara çıkıyor.

Kadın sanatçılara yönelik yasağa 45 kadın örgütünden ortak açıklama

Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın kadınlara sahne yasağına karşı 45 kadın örgütü ortak açıklama yayımlayarak, ‘99 yıl sonra kadın sanatçılara sahneyı̇ yasaklayanlar ı̇stı̇fa etmelı̇dı̇r’ dedi.

Meclis sahnesi kadına resmen yasak!

Meclis’te yapılacak tiyatro gösterisinden kadınların sahneye çıkması engellendi. Oyuncular Sendikası duruma tepki göstererek “Ortaçağ karanlığına dönmeyi reddediyoruz” dedi.

Boşanmaların Önlenmesi Komisyonu Raporu Meclis gündeminde

Boşanmaların Önlenmesi Komisyonu Raporuna ilişkin görüşmelerden dakika dakika gelişmeler...

Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ortadan kaldırılıyor mu?

Her meclis içtüzüğü tartışmasında aynı terane: Büyük tartışmalarla kurulan KEFEK kaldırılıyor. Bu zamana kadar yapamadılar. Peki şimdi yaparlar mı?