GÜNÜN KAHRAMANI: Araç arkasında sürüklenen köpeği Türkan Dağdelen kurtardı
Sahibi tarafından aracın arkasında sürüklenerek işkence edilen Panter adlı köpek Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen tarafından koruma altına alındı.

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde, köpeğini otomobilinin arkasına bağlayıp, sürükleyerek götüren ve yaralanmasına neden olan 66 yaşındaki Mesut Bilgiç jandarma tarafından gözaltına alınıp ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Kabahatler Kanunu'na göre 300 lira para cezası kesilen M.B, savcının talimatıyla serbest bırakıldı.
Otomobilin arkasında sürüklenen ve vücudunda yaralar oluşan 'Panter' isimli köpek bu olaydan sonra Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen tarafından korumaya alındı. Bitkin haldeki köpek veterinere götürülerek gerekli tedavisi yapıldı. Panter, HAYDOS barınağında daha da güvende.

PANTER YAŞADIKLARI NEDENİYLE ÇOK ÜRKEK"
HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen, koruma altına alınan köpeğin yaşadıkları nedeniyle çok ürkek olduğunu belirtip, "Dünkü uğradığı şiddetin ilk olmadığına inanıyorum. Çünkü ayağında başka yanıklar ve yaralar var. Su sesinden bile korkuyor. Düne göre çok daha iyi. Biraz daha kendine güveni geldi. Yanında biz de ani hareketten çekiniyoruz. Çünkü gerçekten çok korkuyor. Gençlerin durumu bize bildirmesinden önce uzun süre asfaltta sürüklendiğini tahmin ediyorum. Yarası çok derin. Sürtünmeden dolayı yanıklar var" dedi.

"HAYVANLARA İŞKENCEYE PARA CEZASI DEĞİL HAPİS CEZASI VERİLSİN"
Olay yerine gittiklerinde köpeğin 6 yıldır sahibi olduğunu söyleyen M.B. ile karşılaştıklarını da aktaran Dağdelen, şunları söyledi: "Köpeği veterinere götürüp, tedavi ettirmek istediğimizde direndi. Köpeği veterinere götüreceğimizi, tedavisi sonrası tekrar kendisine iade edeceğimizi söylediğimizde kabul etmeyip, 'Ben para vermem' dedi. Zeytinalanı Mahallesi muhtarı ile köpeğin sahibinin oğlu da geldi, ama kendisini ikna edemediler. Jandarmalar geldi. Onların aracılığıyla savcıya ulaşıldı. Savcının talimatıyla köpek bize teslim edildi. Köpeğin sahibi M. B, hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Hakkında adli ve idari soruşturma başlatılacaktır. Ancak bu olay, buz dağının sadece görünen yüzü. Bu ve bunun gibi nicesi yaşanıyor. Bugün bunu bir köpeğe yapan yarın insanlara da yapar. Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu'na bir kez daha sesleniyorum. Artık yasa çıksın ve hayvanlara işkence yapanlara para cezası değil hapis cezası verilsin. Basit bir ceza ile kurtulmasın."

İlgili haberler
GÜNÜN İSYANI: Ben nereden senin bacın oluyorum?!

Günün İsyanı bir takipçimizden geldi bugün. Derdi, duymaya kulaklarımızın çok aşina olduğu 'bacım' k...

GÜNÜN GÜZELİ: Asit saldırısından cesaret iksirine

Eski sevgilisinin asit saldırısına uğrayan İtalyan model Gessica Notaro, artık deniz aslanı eğiticil...

GÜNÜN PROTESTOSU: İnek kadar değerimiz yok be !

Kadınların kafasındaki ne öyle, kocaman bir plastik inek maskesi mi? Fotoğrafçı Sujatro Ghosh, çekti...