çocuk ölümleri

GÜNÜN DİKKATİ: Az pişmiş etteki virüslerden yılda 200 bin çocuk hayatını kaybediyor

Dr. öğretim üyesi Murat Doğan, az pişmiş ya da çiğ ette oluşan rota virüsü, Salmonella, E.coli gibi bakteri ve virüsler nedeniyle yılda 200 bin çocuğun hayatını kaybettiğini belirtti.

Leyla Aydemir davasında tek tutuklu sanık kaldı

Ağrı’da 18 gün arandıktan sonra cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki Leyla’nın davasında 17 ay sonra tahliye kararı geldi. Davada tek tutuklu sanık amca Yusuf Aydemir kaldı.

GÜNÜN RAKAMI: 2018’de 12 bin çocuk savaşlar nedeniyle öldü ya da yaralandı

BM raporuna göre, 2018’de savaş ve çatışmalardan etkilenen çocukların sayısı arttı. 12 bin çocuk silahlı çatışmalar sonucu öldü ya da yaralandı.

Sedanur toprağa verildi: Otopside cinsel istismar bulgusuna rastlandı

16 Eylül’de kaybolan ve 7 gün sonra cansız bedeni bulunan Sedanur Güzel gözyaşları arasında köyünde toprağa verildi. Yapılan ilk otopside cinsel istismar bulgusuna rastlandığı iddia edildi.

7 gün önce kaybolan Sedanur da kurtarılamadı

Türkiye’yi yasa boğan 2 kayıp kız çocuğu Eylül ve Leyla’nın istismara uğramış ve öldürülmüş halde bulunmasının ardından Kars’ta kaybolan Sedanur da kurtarılamadı.

Helin Palandöken’in babası: Bir Helin, bir Leyla, bir Eylül daha ölmesin

‘Bir Helin, bir Leyla, bir Eylül daha ölmesin, bireysel silahlanmanın önüne geçilsin diye mücadeleye devam edeceğiz. Eylül ve Leyla’nın ailelerine sabır diliyorum. Mücadele etmekten vazgeçmesinler.’

Ufuk ve Yusuf’un da cansız bedenleri bulundu: Sorumlu kim?

Geçtiğimiz hafta tüm ülkenin yüreklerini yalan Eylül ve Leyla’nın ardından Ufuk ve Sami’nin de cansız bedenlerine ulaşıldı.

GÜNÜN CİNSİYETÇİLİĞİ: Milyonlarca ‘istenmeyen’ kız çocuğu

Hindistan hükümeti tarafından yayınlanan rapor çarpıcı bir tablo ortaya çıkardı. Erkek çocukların kız çocuklara tercih edilmesi nedeniyle Hindistan’da milyonlarca “istenmeyen” kız çocuğu var.

7 yaşındaki çocuk istismara uğrayıp öldürüldü!

Pakistan’da 7 yaşındaki kız çocuğu cinsel istismara uğrayıp öldürülünce halk sokaklara çıktı. Geçen yıl en az 7 kız çocuğu istismara uğrayıp öldürülmüş ancak tek bir suçlu bile yakalanmamıştı.

'Hangi tabut 3 yaşındaki çocuğu kabul eder'

Çocuğunuzun evinizin bahçesinde oyun oynarken yerde bulduğu bir cismin patlaması yüzünden öldüğünü düşünün. Küçücük bedenini minnacık bir tabuta koyup toprağa verdiğinizi...