Derya Yanık

Bakan Yanık’ın yanar döner ifadeleri

Bakan Derya Yanık, Saraçhane mitingine dair konuşurken "nefret söylemine karşı" olduğunu ifade etti, devamında nefret söylemini yeniden üretilen açıklamaları neyi gösteriyor?

Bakan Yanık şiddete karşı kadınlara 'dikkatli olun' dedi

İntihara sürüklenen Enes Kara’nın ölümünü “iletişimsizlik” olarak gören Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kadın cinayetlerine ilişkin ise kadınların “dikkatli” olmaları gerektiğini söyledi.

Şiddeti araştırma komisyonunda ölen kadınların ismine bile tahammül yok!

Araştırma komisyonunda şiddet nedeniyle ölen kadınların isimlerinin yazdığı dövizi büyük bir öfkeyle masadan alıp kaybeden AKP'li vekil, 104 kadının ölümüne 'tolere edilebilir' diyen bakan...

Bu pisliği, bu mafya düzenini tolere etmiyoruz!

Linç siyaseti, mafya düzeninin özündeki erillik çarşaf çarşaf önümüze serilirken bu kirli ağın tüm öznelerinin dilinden ‘namus’ düşmüyor.

Yanık: Tedbir kararlarıyla ilgili sorunlar sözleşmeden değil uygulamadan kaynaklı

Kadına yönelik şiddetle ilgili açıklamaları nedeniyle tepki çeken Bakan Derya Yanık, tedbir kararlarının uygulanmamasının İstanbul Sözleşmesinden değil uygulamadan kaynaklı olduğunu savundu.

Birçok şehirde kadınlar 'Şiddete tolere etmiyoruz!' dedi

Birçok ilde kadınlar, Bakan Derya Yanık'ın pandemide artan şiddetin düzeyine tolere edilebilir demesi üzerine 'Şiddete tolere etmiyoruz!' demek için sokağa çıktı.

KESK Kadın Meclisleri: Kadına yönelik şiddet tolere edilemez

Pandemi döneminde kadına şiddet olaylarındaki artışın tolere edilebilir olduğunu söyleyen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık KESK Kadın Meclislerinin yaptığı açıklamalarla protesto edildi.

İzmir'de KESK'li kadınlar buluşuyor: Kadına şiddet tolere edilemez!

SES İzmir Şubesi çağrısıyla KESK'li kadınlar 'Bakan Derya Yanık'ı istifaya çağırıyoruz' diyerek bugün 16.30'da kemeraltı girişinde buluşuyorlar.

Kadınlardan Bakan Yanık’a cevap: Kadını hiçe sayanlarla mücadelemiz devam edecek

Bakan Derya Yanık'ın kadına şiddetteki artışa dair 'Tolere edilebilir' demesine tepki gösteren kadın örgütleri 'Kadınların hayatını hiçe sayan zihniyetle mücadelemiz devam edecek' dedi.

Bursalı kadınlar 'şiddeti tolere etmiyoruz' diyor

Bursa'lı kadınlar Çarşamba günü "Kadına yönelik her türlü şiddeti tolere etmiyoruz" diyerek Fomara Meydanı'nda buluşuyor!

Eskişehir'den kadınlar: Şiddeti tolere etmiyoruz!

Eskişehir Demokratik Kadın Platformunun çağrısı ile Eskişehir'de kadınlar Çarşamba günü Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü önünde buluşacak.

Bakan Yanık’a göre pandemide artan şiddet ‘tolere edilebilir’miş!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, pandemide artan kadına şiddete ‘tolere edilebilir’ dedi. Yanık, artışı “Survive duygusunun oluşturduğu strese” bağladı.

EMEP Kocaeli İl Örgütü: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı görevinden istifa etmelidir!

EMEP Kocaeli İl Yöneticisi Reyhan Başaran, ‘Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı derhal görevinden istifa etmelidir’ açıklaması yaptı.

Bakanlık koruma altındaki çocuğun ifşa edilmesine mazeret üretmeye çalıştı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın 23 Nisan'da kamera önüne çıkardığı çocuğun koruma evinde kaldığını söylemesi üzerine gelen tepkilere Bakanlık açıklama yaptı, mazeret üretmeye çalıştı.

Sümeyye Erdoğan Bayraktar'dan Derya Yanık açıklaması

KADEM'den Derya Yanık'ın Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak atanmasına ilişkin Sümeyye Erdoğan "Tercih edilme nedeni, kişisel yetkinlik ve donanımlarıdır" dedi.

Devlet korumasındaki çocuğu korumaktan uzak, ‘bebişim’li yeni Bakan…

Dönemin ruhuna uygun bir bakan işte Derya Yanık. Atarlı, sağa sola laf atan, üslubu sorunlu, çocukları değil Ensar’ı savunan… Kadın gazeteciye ‘bebişim’ diye sosyal medyada laf sokan bir bakan var.

Aile Bakanı Derya Yanık, koruma altındaki çocuğu ifşa etti, Bakana tepkiler büyüyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 23 Nisan’da bakanlık koltuğunu verdiği çocuğun koruma altında olduğunu ifşa etti. Bakana sosyal medyada tepkiler yağdı.

Bakanlığın bölünmesi hükümetin kadın politikaları açısından nerede duruyor?

Bakanlığın bölünmesi kararının ne ifade ettiğini Av.Tuba Torun, CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, HDP Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, EMEP Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan ile konuştuk.

Torba Bakanlıkta başa dönüş: Tek adam yönetiminin veciz örneği

İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararı, Bakanlıkların birbirinden ayrılması, Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Komisyonu, Derya Yanık’ın bakanlığı. Bugüne kadar hangi planlar yapıldı, sırada ne var!