iş cinayeti

İş cinayetleri 4 yaşında başlıyor

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, AKP’nin iktidarda olduğu yıllarda yaşanan çocuk işçi ölümlerine dair kapsamlı bir rapor hazırladı.

Aşırı sıcaklardan beyin kanaması geçiren PTT çalışanı Kırmızıgül yaşamını yitirdi

24 Temmuz'da dağıtım yaptığı esnada aşırı sıcaklar nedeniyle beyin kanaması geçiren PTT çalışanı Berran Özen Kırmızıgül 18 gündür tedavi gördüğü hastenede hayatını kaybetti.

Aşırı sıcaklar hastanelik etti: PTT emekçisi Berran Kırmızıgül fenalaştı

KESK’e bağlı Haber-Sen üyesi PTT çalışanı 42 yaşındaki Berran Özen Kırmızıgül dağıtım sırasında beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırıldı.

İzmir tramvaydaki iş cinayetiyle ilgili bilirkişi raporu: Kök neden tuvaletin olmaması

İzmir'de Güvenlik Görevlisi Hülya Onaylı’nın ihtiyaç molası için karşıdan karşıya geçerken araç çarpması sonucu ölümüne neden olan olayla ilgili bilirkişi raporu tamamlandı.

İzmir’de güvenlik görevlisi bir kadın yaşamını yitirdi: Kaza değil cinayet!

Konak tramvay durağında güvenlik görevlisi Hülya Onaylı, araç çarpması sonucu yaşamını yitirdi. DİSK, bunun bir iş kazası değil, iş cinayeti olduğunu açıkladı.

22 yaşındaki geri dönüşüm işçisi Hacer İsmail Al Hardanı iş cinayetinde yaşamını yitirdi

Geri dönüşüm işçisi olarak çalışan Iraklı Hacer İsmail Al Hardanı 2 ton ağırlığındaki preslenmiş poşet balyasının devirmesi sonucu hayatını kaybetti. 15 yaşındaki Asma Ziyad Zaade Zaadı ise yaralandı.

İşçi Asiye Önal’ın ölümünde ihmal: ‘Forkliftlerde işaretçi personel olmalı’

Tekstil İşçisi Asiye Önal’ın forkliftin altında kalarak hayatını kaybetmesinin ardından, fabrika işçileri ve Doç. Dr. Gürkan Emre Gürcanlı: Forkliftlerde işaretçi yardımcı personel olmalı.

Tekirdağ'da iş cinayeti | Asiye Önal forkliftin altında kaldı

Tekirdağ'da, çalıştığı fabrikada forkliftin altında kalan Asiye Önal, hayatını kaybetti.

Ayfer Anne’nin mücadelesi, iş güvenliği önlemleri aldırttı

İş cinayetinde kaybettiği oğlu Kadir Özdemir için adalet arayan Ayfer Aburşu, HABAŞ’a iş güvenliği önlemleri aldırttı.

Hendek iş cinayeti davası | 'Resmen organize suç örgütü bu! Lanet olsun bu düzene'

Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda 7 kişinin hayatını kaybettiği, 128 kişinin de yaralandığı patlamaya ilişkin davada 2 sanığın tutukluluğunun devamına, 2 sanığın ise tahliyesine karar verildi.

GÜNÜN FERYADI: Somalı annenin bu isyanını unutmayalım

13 Mayıs 2014'te Soma'da yaşanan maden katliamının ardından bir anne böyle isyan etmişti. Soma için sormaya devam ediyoruz "Nerdeler!" Sorumlular nerede, katiller nerede, adalet nerede!

Büyük Coşkunlar iş cinayeti davasında 5 tutuklu sanıktan biri tahliye edildi

Sakarya Hendek’te 7 işçinin hayatını kaybettiği, 128 kişinin yaralandığı Büyük Coşkunlar havai fişek fabrikası patlaması davasında mahkeme İş Güvenliği Uzmanı Aslı Bozkurt’un tahliyesine karar verdi.

Avukat Gülşen Uzuner: Büyük Coşkunlar’da patlamanın her an olabileceği ortaya konuldu

Büyük Coşkunlar iş cinayeti davası avukatlarından Gülşen Uzuner; ‘Sanıklar, Bizim hatamız değil, savunusu yaptı ancak işçilerin anlatımları patlamanın her an olabileceğini ortaya koydu.’ dedi.

Büyük Coşkunlar iş cinayeti davasında karar yarın verilecek

Büyük Coşkunlar havai fişek fabrikası patlamasına ilişkin iş cinayeti davasının ikinci duruşmasının 4. gününe sanık beyanları ile başlandı.

Büyük Coşkunlar iş cinayeti davasının 2. duruşmasında 3. gün sona erdi

Büyük Coşkunlar havai fişek fabrikası patlamasına ilişkin iş cinayeti davasının ikinci duruşmasına üçüncü gününde devam ediliyor.

İşçi kadınlar Hendek’te yaşanan iş cinayeti bir daha yaşanmasın istiyor

Hendek iş cinayeti davasında kadın işçiler anlatıyor...

Kadın işçilerin haykırdığı gibi: Sakarya’ya adalet gelecek

Suçluların hak ettikleri cezayı almalarını, bu cinayetlerin bir daha yaşanmamasını sağlamak, ‘Buraya adalet gelecek’ haykırışlarına karşılık vermekle, gerçek adalet için mücadele etmekle olanaklı.

Büyük Coşkunlar iş cinayeti davası: Sağ kurutulan işçi savcılık ifadesini değiştirdi

Sakarya’nın Hendek ilçesinde, 7 işçinin hayatını kaybettiği, 128 kişinin yaralandığı havai fişek fabrikası patlamasına ilişkin açılan davaya Sakarya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde devam ediliyor.

Büyük Coşkunlar fabrikası davasında işçilerin gözden çıkarıldığı itiraf edildi

Sakarya Hendek'te 7 işçinin hayatını kaybettiği, 128 kişinin yaralandığı Büyük Coşkunlar havai fişek fabrikası patlaması davasının ikinci duruşması görülüyor.

Hendek davası | İşçi kadınlar ‘Haline şükret’ diyen patrona karşı adalet istiyor!

Hendek Davası bugün. Coşkunlar havai fişek fabrikasında çalışan ve patlama sırasında çalışan kadın işçiler yaşadıkları süreci, adalet mücadelelerini ve şimdiki yaşamlarını anlatıyor.