protesto

Adana’da kadınlara yönelik operasyon ve gözaltıları protesto edildi

Adana’da kadınlar 25 Kasım eylemlerine yönelik polis şiddetini ve TJA üyesi 19 kadının gözaltına alınmasını protesto etti.

Köln’de kadınlar katledilen Derya’yı andı: Bir kişi daha eksilmeyeceğiz

Almanya’nın Köln şehrinde kadınlar kasım ayı sonunda ayrıldığı erkek tarafından öldürülen Derya ve oğlu Kian’ı andı. Kadınlar ‘Birimizi öldürürseniz hepimizi karşınızda bulacaksınız’ dedi.

Bu sefer tutmadı, çünkü…

Ayaklarına takılan gerçekleri, devletin her bir kurumunu ‘trolleştirerek’ kapatmaya çalışıyorlar… Dört bir koldan teröristleştirme ve itibarsızlaştırma girişimlerine, korkunç bir şiddete sarılıyorlar.

Kadın Savunması üyesi Buse Üçer serbest bırakıldı

Ankara’da dün gözaltına alınan Kadın Savunma üyesi Buse Üçer serbest bırakıldı.

Dersim’de cinsel istismarı protesto edenlere polis gaz sıktı, 3 kişiyi gözaltına aldı

Şırnak’ta 13 yaşındaki bir çocuğun cinsel istismara maruz bırakılmasını Dersim’de protesto edenlere polis biber gazı sıktı, 3 kişiyi gözaltına aldı.

Almanya’da kadınlar öldürülen Olania Cendy için yürüdü

Almanya’da yaşayan öldürülen Şengalli 4 çocuk annesi Olania Cendy, 24 Şubat’ta eşi tarafından öldürülmüştü. Kadın cinayetlerine karşı eylem yapan kadınlar, cezasızlığa tepki gösterdi.

Meksika’da bir kadının erkek arkadaşı tarafından vahşice katledilmesi protesto edildi

Mexico City’de 25 yaşındaki bir kadının erkek arkadaşı tarafından öldürülmesini ve kadının parçalanmış cesedinin bazı gazetelerde yayımlanmasını protesto etmek için yüzlerce kişi gösteri yaptı.

Paris’te kadın cinayetleri protesto edildi

Fransa’nın başkenti Paris’te yüzlerce kişinin katıldığı gösteride, kadına karşı şiddet protesto edildi.

Kadınlar ‘Güney Kore kadınlar için bir ülke değil’ dedi

Güney Kore’de 20 binin üzerinde kadın, yardımcısına tecavüz eden eski valiyi ‘suçsuz’ bulan mahkeme kararını protesto etmek için sokağa çıktı.

Kayserili kadınlar çocuk istismarına karşı sokakta

Kayseri Kadın Dayanışma Derneği çocuk istismarına karşı ses çıkarmak, bu vahim tabloyu yaratan karanlığa karşı tepki göstermek için eylem yapıyor.

Müftülere nikah yetkisi verilmesini protesto OHAL suçuymuş

Eskişehir’de müftülere nikah yetkisi verilmesine karşı kadınların yaptığı eyleme OHAL Yasasından soruşturma açıldı. 912.5 lira para cezasına çarptırılan 44 kadın cezayı ödemeyecek.

İkizler Tekstil işçileri sendika haklarına sahip çıkıyor

Sultangazi’deki Hamaratlı-İkizler Tekstil işçileri TEKSİF’te örgütlendi. Fabrikadaki sendikalaşma üzerine işveren tasviye kararı aldı. İşçiler ise baskıyı artıran işvereni protesto etti.

Hindistan’ın ebeleri ayakta!

Haziran’dan beri tamamı kadın olan yerel sağlık çalışanları büyük eylemler gerçekleştiriyor. Bu eylemler yoksul köylülerin ve kadın örgütlerinin de desteğini alıyor. Çünkü...

Antalyalı kadınlardan ‘müftülere nikâh yetkisi’ verilmesine karşı protesto

Ülkenin dört bir yanında tepki gösterilen yasa tasarısına karşı Antalyalı kadınların buluşma noktası Attalos Heykeli olacak.

GÜNÜN PROTESTOSU: İnek kadar değerimiz yok be !

Kadınların kafasındaki ne öyle, kocaman bir plastik inek maskesi mi? Fotoğrafçı Sujatro Ghosh, çektiği fotoğraflarla Hindistan anayasasında kadınların inekler kadar yer almamasına tepki gösterdi.

Çalın davulları, madene karşı!

Çanakkale Kurşunlu köyünde kadınlar ÇED toplantısına izin vermedi. Köylerine maden ocağı yapılmak istenmesine karşı kadınlar toplantıyı davullarla protesto etti.

GÜNÜN FOTOĞRAFI: Tırmıklı kadınlar

Kütahya’nın İnköy Mahallesi’nde kadınlar hayvanlarını otlattıkları meraya müze yapılmasını istemiyor. Sakın yanlış anlaşılmasın, kadınlar müzeye değil yapılacak yere karşı çıkıyor.

Bu gelinlikli protestonun sebebi size de çok tanıdık gelecek

Türkiye’de de çıkarılmak istenen ancak, protestolar sonrası geri çekilen tecavüz yasasının bir benzeriyle Lübnanlı kadınların da başı dertte. Lübnan’da yasa tepkilere rağmen şubat ayında onaylandı.