Yenimahalle

Yenimahalle’de işçi kadınlar buluştu: Artık harekete geçme zamanı

1 Mayıs'a giderken işçi kadınlar yan yana gelmeye devam ediyor... Ankara Yenimahalle'de akşam yemeğinde buluşan işçi kadınlar zamlardan ülkenin geleceğine pek çok konuyu tartıştı.

Pazardaki kadınlar isyanda: Bir maydanoz bir dereotu 5 lira olursa ne yapacağız

Ankara Yenimahalle semt pazarında hayat pahalılığına, zamlara dair mikrofon uzattığımız kadınlardan bir dokunduk bin ah işittik. Pazar boşken, esnaf satış olmadığından yakınıyordu.

Yenimahalle’de kadınlar buluştu: ‘Zorluklar elimizi kolumuzu bağlayamaz’

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününe doğru kadınlar mahallelerinde yan yana gelişlerini sürdürüyor! Bir buluşma da Ankara Yenimahalle’den….

Daha ne kadar kısarak yaşayacağız?

‘Artık Yeşilçam’da bir figüran değil hayatın işleyişinde belirleyici başrol olmalıyız. Bunun da tek yolu tüm yoksul ve ezilen kesimlerin bir araya gelerek mücadele etmesinden geçiyor.’

Düzen baştan bozuk, temel sağlam değil ki

Düzen baştan bozuk, temel sağlam değil ki. Veliler anca dert yakınır anca sızlanır, evladı için endişelenir. Zaten bu hayat yarını nasıl ederiz, ay başını nasıl getiririz diyenlere bu kadar zor.

Yenimahalle'de kadınlar istismar yasasına karşı kapı kapı dolaşıyor

Emek Partisi Ankara İl Örgütü’nün “Çocuk İstismarının Affı Olmaz” diyerek başlattığı imza kampanyası sürüyor. Kadınlar Yenimahalle’de kapı kapı dolaşarak imza topluyor.

Şiddet daha görünür, ama cezasızlık şiddeti artırıyor

Kadınların nasıl giyinip nasıl konuşacağından, nerede gülüp ne zaman sokağa çıkacağına kadar görüş beyan edenlere karşı 25 Kasım’da kadınlar olarak sesimizi daha fazla yükseltmemiz gerekiyor.

BİR GİYİM MAĞAZASINDAN NOTLAR:Nefes alma, hep gül, çayı da sen demle!

Yüksek rakamlı satışların yapıldığı mağazada tüm gün güleryüzle hizmet vermesi beklenen satış elemanının o güleryüzün arkasına saklamak zorunda kaldığı yorgunluk ve bıkkınlığın hikayesi…

Yaz olmasına rağmen pazarda fiyatlar hala yüksek

Yenimahalle’ye bağlı Demetevler pazarında yeni gelen zamlarla birlikte kadınlara alım gücünün ihtiyaçlara yetip yetmediğini sorduk.

‘Biz bütün olalım, onlar yarım kalsın’

Yenimahalle’de işçi kadın buluşmasından notlar: ‘İşyerlerinde biz suçlanırız diye korkuyoruz. Bu korku tacizin üzerini örtüyor...’

Çocuklarımızın geleceği için sorumluluk almak zorundayız

Yenimahalle’de ‘Çocukların istismardan daha etkili korunması adına, güvenli ve sağlıklı gelişebilecekleri bir ortam sağlanması için hepimizin yapabilecekleri var’ çağrısına kadınlar ses verdi.

1 Mayıs’ta buluşmak üzere...

Seçim, geçim derdi, iş hayatı... Hepimizin başka derdi, başka fikirleri var. Ama o kadar çok ortak noktamız var ki... Biz ortak noktalarımızla 1 Mayıs’ta olacağız.

Batıkentli kadınlar istismara karşı imza topladı

Yenimahalleli kadınlar Batıkent semt pazarında ‘Çocuk istismarını aklatmayacağız’ diyerek imza topladı. Kampanyaya imza veren kadınlar ‘Herkes karşı çıksın, benim başıma gelmez diye bir şey yok’ dedi.

8 Mart kadınları birleştiriyor

Ankara Yenimahalle’de 8 Mart çalışması yürüten Hatice Boyraz Özel, ilçelerinde kutlayacakları 8 Mart etkinlikleri için kadınlarla buluşmalarını, sohbetlerini, kadınların tepkilerini anlatıyor...

8 Mart’a doğru Şentepeli kadınlar bir arada

Ankara’da Yenimahalle’de bir araya gelen kadınlar ülkenin gündemini, çocuk istismarını ve 8 Mart’ı konuştu.