Aleyna Ağgül’ü ölüme sürükleyen Gökhan Argın 8 gün sonra tutuklandı
Iğdır’da, Aleyna Ağgül’ü intihara sürükleyen Gökhan Argın, 8 gün sonra tutuklanarak cezaevine konuldu.

Iğdır’da cansız bedeni bulunan Aleyna Ağgül’ün ölümüyle ilgili Iğdır Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin sürdürdüğü çalışma tamamladı. Gökhan Argın hakkında, ‘İntihara teşvik, şantaj, kasten yaralama, tehdit, hakaret ve özel hayatının gizliğini ihlal’ suçlamasıyla şikayetçi olan Aleyna Ağgül’ün ölmeden bir gün önce emniyette verdiği ifadesinde, “Gökhan Argın’la sevgili olduktan sonra, kendisine karşı geldiğimde ‘Elimde fotoğrafların ve videoların var. Karşı gelirsen bunları ailene ve insanlara gösteririm. Herkes senin ne olduğunu anlar’ diyerek tehdit ve şantaj yapıyordu. Bu yazışmaları da sosyal medya hesabımın mesaj bölümünde saklıdır” dedi.

Bunun üzerine Cinayet Büro Amirliği ekipleri kayıtlara ‘şüpheli’ olarak geçen Ağgül’ün ölümüyle ilgili sosyal medya hesapları ve cep telefonlarını incelemek üzere Bilişim Suçlar Şube Müdürlüğüne gönderdi. Burada yapılan araştırmalar tamamlandı ve Cumhuriyet Başsavcılığına iletildi. Mahkemeye sunulan raporu inceleyen hakim, Ağgül’ü ölüme sürükleyen Gökhan Argın’ı, ‘İntihara teşvik, şantaj, kasten yaralama, tehdit, hakaret ve özel hayatının gizliğini ihlal’ suçlamaları nedeniyle yakalanıp cezaevine gönderilmesi için emniyete talimat verdi. Yakalanan Argın, cezaevine konuldu.

MAHKEME REDDETMİŞTİ

Soruşturmayı sürdüren Cumhuriyet Savcısı, Gökhan Argın’ı ‘intihara teşvik’ suçundan tutuklanma talebi ile Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti. Gökhan Argın, adli kontrol ve imza şartıyla il ile yurt dışına çıkma yasağıyla serbest bırakıldı. Soruşturmayı sürdüren Cumhuriyet Savcısı, serbest bırakılma kararına Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesindeki bir üst mahkeme olan Sulh Ceza Mahkemesine itiraz etti. Sulh Ceza Mahkemesi, Cumhuriyet Savcılığının itirazını reddetti.

Aleyna Ağgül için 8 Ekim Cuma günü Iğdır halkı Belediye Meydanı’nda toplanıp eylem yapacak.

Haber-Fotoğraf: DHA


İlgili haberler
Aleyna'nın ölümünde, şüphelinin serbest bırakılmas...

Savcı, Aleyna Ağgül’ün intihar etmeden önce yazdığı notta ölümünden sorumlu olduğunu belirttiği Gökh...

Aleyna Ağgül'ün intihar notunda 'Ölümümden sorumlu...

Iğdır'da 18 yaşındaki Aleyna Ağgül'ün intihar etmeden önce "Ölümümden Gökhan Argın sorumludur" diye...

Aleyna Çakır dosyası hâlâ aydınlatılmayı bekliyor

Aleyna Çakır’ın ölümünde baş şüpheli olan ve ‘uyuşturucu’dan tutuklanan Ümitcan Uygun, 6 ay sonra ta...