İş arayan tiyatro oyuncusuna cinsel saldırı davasında 19 yıl hapis cezası
Sancaktepe’de iş görüşmesine giden tiyatro oyuncusu A.Ç.’ye cinsel saldırıda bulunan Erhan T., 4 ayrı suçtan 19 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Sancaktepe’de geçen nisan ayında iş görüşmesine giden tiyatro oyuncusu A.Ç.’ye (24) cinsel saldırıda bulunduğu ve o anları telefonuna kaydederek “Yaşananları birine söylersen bu görüntüleri paylaşırım” dediği iddiasıyla tutuklu yargılanan sanık Erhan T. (28), 4 ayrı suçtan 19 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Kararın ardından DHA’ya konuşan A.Ç. “Kadınlar korkmasınlar, hukuki sürece başvursunlar. Gerçekten kazanım elde ediliyor, bu çok önemli. Sadece tek başlarına bile çok güçlüler” dedi.

Anadolu 8. Ağır Ceza Mahkemesindeki üçüncü duruşmada sanık, şikayetçi A.Ç.’nin avukatı Abdullah Bişaroğlu ve sanık avukatı yer aldı. Son sözü sorulan tutuklu sanık Erhan T. üzerine atılı suçlamayı kabul etmediğini belirterek “Suçsuzum, tahliyemi istiyorum” dedi.

19 YIL HAPSE MAHKUM EDİLDİ

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, Erhan T.’yi “Cinsel saldırı”, “Cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “Özel hayatın gizliliğini ihlal etme” ve “Şantaj” suçlarından toplamda 19 yıl 5 gün hapis cezasına çarptırdı. Sanığın tutukluluk halinin devamına da karar veren heyet, sanığın yargılama sürecindeki gözlemlenen davranışlarını da dikkate alarak cezada indirim yapmadı.

Ayrıca mahkeme, “Kasten yaralama” suçundan ceza verilmesine yer olmadığına dair karar verdi.

Duruşma sonrası konuşan A.Ç. “Kadınların da ülkede, dünyada çokça yalan söylemekle, umut vermekle ve gülmekle suçlanması benim de başıma geldi. Ama bütün bunlara rağmen dik durdum ve gereği gerçekleşti. Kadınlar da korkmasınlar, hukuki sürece başvursunlar. Gerçekten kazanım elde ediliyor, bu çok önemli. Sadece tek başlarına bile çok güçlüler” ifadesini kullandı.

Haber: DHA

Fotoğraf: Gülnaz Bingöl/csgorselarsiv.org


İlgili haberler
Cinsel saldırı ve şiddete uğradı, kasten öldürmede...

Antep’te cinsel saldırısına ve şiddetine maruz kaldığı Mustafa Şahin’in ölümüne sebep olan Nurevşan...

Yunanistan’da binlerce kadın cinsel saldırıya karş...

Yunanistan’da binlerce kişi, cinsel saldırıya uğrayan genç bir kadına destek vermek ve adaletin sağl...

Barış Yağcı ilaçla uyuttuğu hastaya cinsel saldırı...

Doktor Barış Yağcı, uyuşturucu madde vererek Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'nde Y.G...