Pınar Gültekin cinayetinde Mertcan Avcı tekrar tutuklandı
Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in öldürülmesine ilişkin davada tutuksuz yargılanan sanıklardan Mertcan Avcı ile ilgili tutuklama kararı verildi.

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in öldürülmesine ilişkin davada tutuksuz yargılanan sanıklardan Mertcan Avcı ile ilgili tutuklama kararı verildi. Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesinde 14 Şubat’ta görülen 10. duruşmada, tutuklu sanık Cemal Metin Avcı’nın kardeşi olan ve tutuksuz yargılanan Mertcan Avcı’nın eyleminin cinayete iştirak olduğunu iddia ederek kararın ihdas edilmesi için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu. Duruşmada, Muğla Cumhuriyet Başsavcılığının hazırlayacağı dosyanın beklenmesine, Mertcan Avcı hakkında uygulanan adli kontrol tedbirlerinin devamına karar verilmişti. Mertcan Avcı, bugün Muğla Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine gelerek yaklaşık 3 saat ifade verdi. İfadesinin alınmasının ardından Mertcan Avcı, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Mertcan Avcı, dava sürecinde daha önce de 2 Ekim 2020’de “delil karartmak” suçlamasıyla tutuklanmış, 15 Şubat 2021’de ise mahkeme heyetince, sanığın yurt dışına çıkış yasağı şartıyla tahliyesi kararlaştırılmıştı.

AVUKAT EPÖZDEMİR: MÜCADELE VERMESEYDİK DAVA TEK SANIKLA YÜRÜYOR OLACAKTI

Mertcan Avcı’nın tutuklanmasıyla ilgili açıklama yapan Av. Epözdemir, “Bugün akşam saatlerinde yaptığımız yeni şikayet neticesinde Mertcan Avcı, Pınar Gültekin’in canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürülmesine iştirak suçundan tutuklandı. Mertcan Avcı hakkında en kısa zamanda tanzim edilecek iddianamenin ardından davanın Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesindeki dava doyası ile birleştirileceğini düşünüyorum. Sonuna kadar hukuki mücadele vermeseydik bu dava tek sanıkla yürüyor olacaktı” dedi.

Haber-Fotoğraf: DHA


İlgili haberler
Pınar Gültekin davası 11 Nisan’a ertelendi, mahkem...

Pınar Gültekin davasında bugün 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 10’uncu duruşmada da karar çıkmadı....

Pınar Gültekin Davası| Pınar yaşıyorken yakılmış

Pınar Gültekin'in katili Cemal Metin Avcı ve diğer sanıkların yargılandığı davanın dokuzuncu duruşma...

Pınar Gültekin’in ailesinin avukatı: Katil zanlısı...

Pınar Gültekin’in ailesinin avukatı Rezan Epözdemir: Katil zanlısı Cemal Metin Avcı soruşturmanın ba...