Şiddet faili Erdoğan Küpeli Tuğba Keleş adlı bir kadını öldürdü
Gülay Mübarek'i 4 yıl boyunca sosyal medya üzerinden şiddete maruz bırakan Erdoğan Küpeli isimli erkek Tuğba Keleş adlı bir kadını öldürdü.

Hatay’da özel sektörde halkla ilişkiler alanında çalışan Gülay Mübarek'i, sosyal medya üzerinden 4 yıl şiddete maruz bırakan, ölüm ve tecavüz etmekle tehdit eden Erdoğan Küpeli isimli erkek bu kez de, Adana'da arkadaşlık teklifine olumsuz yanıt veren Tuğba Keleş isimli kadını çalıştığı markette başından tabancayla vurarak öldürdü. 

Keleş'i katleden Küpeli aynı tabancayla intihar girişiminde bulundu.

Hatay'da yaşayan Gülay Mübarek´i 4 yıl boyunca sosyal medya üzerinden taciz ve tehdite maruz bıraktığı gerekçesiyle gözaltına alınan sözleşmeli öğretmen Erdoğan Küpeli, sevk edildiği adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Daha sonra sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içerikli mesajlar paylaştığı saptanan Küpeli tutuklanarak, Kozan Cezaevi'ne koyulmuştu.

Küpeli, yargılandığı davalarda 'tehdit', 'hakaret' ve 'özel hayatın gizliliğini ihlal' suçlarından toplam 8 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmış ancak 1 yıldır istinaf mahkemesinde bekleyen dosya nedeniyle tutuklanmamıştı.

İstanbul Sözleşmesi’nin ihlali ve cezasızlığın getirdiği sonuç ağır oldu.

Bir yerel gazetenin dağıtım işinde çalışmaya başlayan Erdoğan Küpeli, bugün saat 11.00 sıralarında ilçeye bağlı Tufanpaşa Mahallesi´ndeki markete gelerek, arkadaşlık teklifine olumsuz yanıt veren kasiyer Tuğba Keleş´i tabancayla başından vurdu. Keleş ağır yaralanırken, Küpeli aynı tabancayı başına ateşleyerek intihar girişiminde bulundu.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Tuğba Keleş ve Erdoğan Küpeli, ambulanslarla hastaneye götürüldü. Keleş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İlgili haberler
EŞİK’ten çağrı: İstanbul Sözleşmesi’ni uygula, #Me...

Eşitlik İçin Kadın Platformu, İstanbul Sözleşmesinin tartışmaya açılmasına karşı; Sözleşmenin uygula...