EMEP'li kadınlar

EMEP: Yoksulluğa, şiddete, sömürüye, savaşa karşı mücadelemiz var!

EMEP’in 25 Kasım açıklamasında iktidarın baskısı, sömürü düzenine ve kazanılmış haklara yönelimine karşı kadınların da mücadelesi ve birliğinin olduğunu belirterek ‘Mücadeleyi birlikte öreceğiz’ dendi

Emek Partisinden kadınlara çağrı: Karartılan geleceği aydınlatmanın yolu halk ittifakı!

Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan, EMEP’in ‘Bağımsız, Demokratik Bir Ülke ve İnsanca Yaşam Bildirgesi’ni kadınlar açısından değerlendirdi.

EMEP Çanakkale İl Örgütü: Şiddete, zorbalığa ve eşitsizliğe karşı isyanımız büyüyor

Emek Partisi Çanakkale İl Örgütü üyesi kadınlar, TJA ve HDP Kadın Meclisi ve CHP Bornova İlçe Kadın Kolları yaşanan kadın cinayetlerine dair açıklama yaptı.

EMEP: Unutmuyoruz, affetmiyoruz, vazgeçmiyoruz

Son dönem yaşanan kadın cinayetlerine ilişkin açıklama yapan Emek Partisi, Türkiye’nin şiddete karşı almadığı önlemleri sıralarken, kadına yönelik şiddete karşı birlikte mücadele çağrısı yaptı.

EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan’dan 8 Mart mesajı: Birlikte değiştireceğiz

Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan’dan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü açıklaması: 8 Mart’ta dünyanın dört bir yanında kadınlar yan yana gelerek #BöyleGitmez diyecek.

Emek Partisi 8 Mart'ı VİP Giyim işçileriyle kutlayacak

Emek Partisi (EMEP) 8 Mart'ta Vip Giyim işçileriyle yan yana olacak.

EMEP KADIN İŞÇİ BULUŞMALARI RAPORU: Krizin ağır yükünü kadınlar çekiyor

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde, EMEP’in kadın işçilerle buluşmasının ardından hazırladığı rapor, ekonomik krizin yükünün nasıl kadınların omuzlarında olduğunu gözler önüne seriyor.

Tekstil işçisi kadınlar: Vaatlerinde iş yok, aş yok! Var yok yol

İstanbul Sutangazi ilçesi 75. Yıl Mahallesi’nde bir tektil atölyesinde işçi kadınlara 8 Mart bildirileri dağıtan EMEP’li kadınlar, işçi kadınlarla seçim ve ekonomik kriz sohbeti yaptı.

8 Mart’a giderken işçi kadın buluşmaları

Emek Partisi 8 Mart’a giderken işçi ve emekçi kadınlarla buluşmalar gerçekleştiriyor. Buluşmalardan yansıyanları EMEP İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros ile konuşuyoruz.

Kadınların saldırılara sessiz kalmadığı bir yıldı

EMEP Genel Başkan Yardımcısı Şükran Doğan: Her gün öldürülüyorsak, şiddet, tecavüz, cinayet hız kesmiyor aksine artıyorsa o zaman sessiz kalmamızı hiç kimse beklemesin.

Kadınların özgürce yaşayacağı bir gelecek mümkün!

Emep 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Dayanışma Günü için Türkiye'de Durum Raporu yayımladı: Eşitlik sağlanmadıkça şiddetle mücadele edilemez.

Şiddetin olağanlaştırılmasına ‘dur’ diyelim

Bugün 25 Kasım. Kadınlar Türkiye’nin dört bir yaşamlarına sahip çıkmak için alanlarda olacak. Biz de 25 Kasım vesilesiyle Emek Partisi İzmir İl Başkanı Emine Uyar ile görüştük.