seçim

Yeşil Sol Parti kadın milletvekili adayları: Kadınlar kazanacak

Yeşil Sol Partinin Ankara’da gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısı sonrası kadın milletvekili adayları Sevda Karaca, Sıla Altun, Tülay Hatimoğulları ve Sevilay Çelenk Ekmek ve Gül’e konuştu.

Kocaeli'de kadınlarla seçimi konuştuk | "Bu seçimin sonucunu kadınlar belirleyecek"

14 Mayıs'a az bir süre kala ülkenin her yerinde en büyük gündem seçim olurken Kocaeli’de kadınlarla bu seçimlerin anlamını konuştuk.

Milletvekili adayı listeleri belli oldu: Peki ya kadınlar?

Kadınların kararının seçiminin temel olacağı 14 Mayıs seçimlerinde kadınlara nasıl ve ne biçimde yer verildiğini daha ilk aşamada gördük, kaydettik ve yola devam ediyoruz.

Yoksulluğa, adaletsizliğe tahammülümüz yok artık

‘İşçinin emekçinin alım gücü günden güne daha düşüyor. Artan işsizlik, kadın cinayetleri, istismarlar, tarikat ve cemaatlerde çocuklara yapılan zulümler...’

11 kurumdan ortak açıklama: Kadınların ve LGBTİ’lerin yaşam hakları pazarlık konusu yapılamaz

Çanakkale’de 11 kurum bir araya gelerek Cumhur İttifakının Yeniden Refah Partisi ve HÜDA-PAR ile kadınların ve LGBTİ’lerin hakları üzerinden seçim pazarlığı yapmasına karşı basın açıklaması gerçekleşt

Depremden sonra, seçimden önce politika

Ortada kimsenin inkâr edemeyeceği bir gerçek var ki: halk, özveriyle depreme en hızlı tepki veren özne. Ne var ki özveriyi örgütlülükle bir tutmamak, kendi kendimizi yanılgıya düşürmemek gerekiyor.

CHP Genel Merkezi önünden | 'Açız aç! Hakkımı helal etmiyorum'

Cavidan neden CHP Genel Merkezi önüne geldiğini anlatıyor.

Avukat Aryen Turan serbest bırakıldı

Özgürlük için Avukatlar Derneği adına İzmir Barosu Genel Kurulunda yaptığı konuşmadan dolayı gözaltına alınan Avukat Aryen Turan yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Almanya’da partilerin kadın programları kadınlara ne diyor?

Alman Kadın Konseyi (DF), 26 Eylül’de yapılacak Federal Meclis seçimleri öncesi partilerin kadınlara yönelik programlarını karşılaştırdı.

Alman Sendikalar Birliği seçimler için kadınlara yönelik taleplerini açıkladı

Alman Sendikalar Birliği (DGB) Kadın Komisyonu 26 Eylül 2021’de yapılacak federal seçimler için kadınlara ilişkin taleplerini açıkladı

Bu bir yangın yazısı değil, ‘seçim’ yazısı

Doğayı yağmalayan, emeğimizi sömüren, bedenimizi yok edip varlığımızı hiçe sayan türümüzün sömürgenlerine karşı birleşmek, örgütlenmek ve aynı hedefe hep birlikte hareket etmek zorundayız.

Oy hakkı için mücadele eden bir kadın: Anita Augspurg

Avukat, radikal kadın hakları savunucusu, pasifist Anita Augspurg 22 Eylül 1857'de Verden an der Aller'de doğdu. 20 Aralık 1943'te İsviçre Zürih'te sürgünde öldü.

TÜRMOB’lu kadınlardan tacize karşı kurul önerisi

TÜRMOB Kadın Komisyonu, 23. Olağan Genel Kurulu için “Cinsiyete Dayalı Ayrımcılık, Taciz ve Mobbingle Mücadele Koordinasyon Kurulu” kurulmasına yönelik önerge hazırladı.

Seçimler bitti, vaatler ortada, kadınlar taleplerinin arkasında

İmamoğlu’nun mazbata almasının ardından kadınlar en acil taleplerini dile getirdi. Kadınlar, özellikle kreş, sosyal alan taleplerini yinelerken yoksulluğa karşı da mücadele çağrısında bulundu.

Neler yaptığınızı ve yapmadığınızı çok iyi biliyoruz!

Dünyanın öbür ucundan on yedi yılda biz kadınlar için şunu yaptık bunu yaptık demenin çok bir anlamı yok artık. Neler yaptığınızı ve yapmadığınızı çok iyi biliyoruz.

KADINLARIN CANINA TAK ETTİ: 20 lirayla pazar yapıyoruz, artık AKP’ye oy yok!

Kadınlar cebindeki 20 lirayı kameramıza gösterip “bununla ne alacağım” diye isyan ediyor. Bu yoksulluğun sorumlusunu da iktidar olarak görüyorlar.

Sandık bir şeydir, örgütlü güç her şey

Bunca sefalet, bunca yalan dolan, bunca güvensizlik, bunca çirkinlik içinde “Her şey güzel olacak” diye bir çağrı duymak, elbette iyi geliyor, güzel geliyor. Değişime dair umudu besliyor çünkü.

GÜNÜN RAKAMI: Kadın muhtar sayısında yüzde 72 artış

Kadın Adayları Destekleme Derneği, Türkiye’de yerel seçim öncesinde 674 olan kadın muhtar sayısının 31 Mart’ta 1065’e yükseldiğini açıkladı.

Artık her şey iktidar konusu

Maaş kartlarının eksiden çıkamadığı, üniversite mezunlarının vasıfsız işçi olduğu, kışa hazırlık için konserve kurulamadığı, iktidarın kadınlara cehennemi yaşattığı bir memlekette yerel seçime doğru..

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlarken...

Çocuklarımızın geleceğini kimlere teslim edeceğimizi düşünüyor muyuz? Dünyayı belirsizliğe sürükleyen küresel güçlere mi?